
Дата
Място
Достъп
Език
Лектори
Цели на курса
Целта на теоретико-практичния курс е участниците да бъдат запознати с конструкционните принципи, с основните протоколи за аналогово и дигитално снемамемо и неснемаемо протезиране върху импланти, с предимствата и недостатъците на винтово-фиксираните и на циментиращите се конструкции върху импланти и с възможни протетични усложнения в Денталната имплантология и начините за справяне с тях. Теоретичната част ще бъде илюстрирана със собствени клинични случаи, които ще бъдат представени чрез екранни и фотоснимки и ще бъдат дискутирани.
По време на курса ще бъдат демонстрирани от лекторите и упражнени на практика от участниците работни протоколи за снемане на аналогови и цифрови отпечатъци за протезиране върху импланти.
По време на практичната част всеки един от участниците ще има възможност самостоятелно да снеме различни видове класически и дигитални отпечатъци от лабораторни модели с имплантатни аналози – техника със затворена лъжица (със затворени трансфери), техника с отворена лъжица (с отворени трансфери) и дигитална техника (с интраорален скенер Trios, 3Shape и тела за сканиране).
Теоретико-практичният курс ще приключи с въпроси, дискусия, обсъждане на клинични случаи и връчване на сертификати.
Теми на курса
Протезирането върху импланти винаги е било предизвикателство пред лекарите по дентална медицина. Поставянето на имплантите в т.нар. „протетично правилна позиция“ играе ключова роля за оптималното им натоварване и дългогодишно функциониране чрез фиксирани и снемаеми протезни конструкции.
Участниците в курса „Аналогови и дигитални методи за протезиране върху импланти“ ще придобият теоретични и практически познания по отношение на материалите, методите, инструментите и апаратурата за класическо и дигитално протезиране върху импланти.
Участниците да бъдат запознати с конструкционните принципи, с основните протоколи за аналогово и дигитално снемамемо и неснемаемо протезиране върху импланти, с предимствата и недостатъците на винтово-фиксираните и на циментиращите се конструкции върху импланти и с възможни протетични усложнения в Денталната имплантология и начините за справяне с тях. Теоретичната част ще бъде илюстрирана със собствени клинични случаи, които ще бъдат представени чрез екранни и фотоснимки и ще бъдат дискутирани.
По време на практичната част всеки един от участниците ще има възможност самостоятелно да снеме различни видове класически и дигитални отпечатъци от лабораторни модели с имплантатни аналози – техника със затворена лъжица (със затворени трансфери), техника с отворена лъжица (с отворени трансфери) и дигитална техника (с интраорален скенер Trios, 3Shape и тела за сканиране).
ПРОГРАМА
„Аналогови и дигитални методи за протезиране върху импланти“
9,00-10,30 – Лекционна част (в Компютърна зала на CAD/CAM Център): проф. Влахова (90 мин.)– Аналогови и дигитални методи за протезиране върху импланти. Клинични случаи
10,30-10,45 – Кафе-пауза
10,45-12,15 – Демонстрационна част: доц. Златев, доц. Христов (90 мин.) – Демонстрация на аналогови и цифрови отпечатъци за протезиране върху импланти в CAD/CAM Центъра.
12,15-13,00 – Обедна почивка
13,00-16,00 – Практична част (180 мин.): проф. Влахова, доц. Златев, доц. Христов – всеки един от участниците самостоятелно снема класически и дигитални отпечатъци от лабораторни модели с имплантатни аналози – техника със затворена лъжица (със затворени трансфери), техника с отворена лъжица (с отворени трансфери) и дигитална техника (с интраорален скенер Trios, 3Shape и тела за сканиране).
16,00 – Връчване на сертификати.
*Ангажираност на водещите курса:
проф. Влахова – лекционна част – 90 мин., доц. Златев и доц. Христов еднакво ангажирани в демонстрационна част – всеки по 90 мин.; проф. Влахова, доц. Златев и доц. Христов са ангажирани еднакво с практичната част (всеки по 180 мин.)
Вид обучение по време на курса
Сертификат
Акредитиран практически курс
Курсът се провежда в партньорство с фирма Ел Ем Пи Дентал ЕООД - официален вносител на AB-Dental за България.